Rynek mieszkaniowy 2019 – trendy

Rynek mieszkaniowy 2019 – trendy

Rynek mieszkaniowy 2019 zapadł nam w pamięć ze względu na wiele zupełnie nowych trendów. Które z nich w szczególności zdominowały 2019 rok? Jakie mieszkania najczęściej kupowali Polacy? Zapraszamy do lektury!

Rynek mieszkaniowy 2019 – jakie mieszkania najczęściej kupowali Polacy?

Wśród trendów na rynku mieszkaniowym w 2019 roku zdecydowanie przeważa kupowanie mieszkań w niewielkim rozmiarze. Polacy mają coraz większą świadomość swoich potrzeb i przedkładają funkcjonalność mieszkania oraz udogodnienia nad metraż. Deweloperzy podążyli za tym trendem – najwięcej ofert sprzedaży mieszkań dotyczyło lokali nie większych niż 60 metrów kwadratowych.

Rynek mieszkaniowy 2019 – w co najczęściej inwestowaliśmy?

W Polsce można zaobserwować rosnące zainteresowanie różnego rodzaju inwestycjami, z czego zdecydowanie przeważają inwestycje w nieruchomości. W co najczęściej inwestowaliśmy w mijającym roku 2019? Można tu wymienić mieszkania z rynku wtórnego, mieszkania deweloperskie, a nawet całe budynki i kamienice. Nastąpił także duży rozwój, jeśli chodzi o rynek nieruchomości Premium.

Rynek mieszkaniowy 2019 – jakie rozwiązania były najpopularniejsze?

Jeśli chodzi o najpopularniejsze rozwiązania, wciąż niezmiennie ceniona jest lokalizacja nieruchomości, zwłaszcza w połączeniu z rewitalizacją budynków. W tym roku mogliśmy obserwować duży ruch na rynku starych kamienic, które, zrewitalizowane, cieszyły się ogromną popularnością.

Inne trendy, które dało się dostrzec w 2019 roku, i które z pewnością utrzymają się w latach kolejnych, to:

  • duże zapotrzebowanie na mieszkania położone w zielonych okolicach, a także wzrost zainteresowania nieruchomościami z zimowymi ogrodami,
  • wzrost zainteresowania mieszkaniami pod klucz (choć dotyczy to głównie mieszkań pod wynajem i inwestycje),
  • wzrost popularności inteligentnych i ekologicznych rozwiązań, w domu oraz w mieszkaniu.

Rzut okiem w przyszłość – co przyniesie nam 2020 rok?

Czego można się spodziewać w 2020 roku? Eksperci podają, że wzrośnie udział mieszkań wynajmowanych. Ma to wynikać z rosnącej mobilności Polaków – coraz więcej zawodów można wykonywać zdalnie, a młodsze pokolenia nie chcą się uwiązywać na stałe do jednego miasta.

Oczywiste jest, że wzrośnie liczba rozwiązań proekologicznych. Można się spodziewać jeszcze większej ilości energooszczędnych instalacji i sposobów ogrzewania domostw. Wzrośnie także standard – mieszkania przyszłości mają być lepiej dostosowane do tego, by mogły się po nich bezpiecznie poruszać osoby starsze, a także niepełnosprawne.

Sprawdź także

Mieszkanie w stylu rustykalnym - jakie meble wybrać?

Mieszkanie w stylu rustykalnym – jakie meble wybrać?

Jeśli marzy ci się przearanżowanie mieszkania i chciałbyś całkowicie zmienić wystrój, ale nie chcesz pójść …

Mrówki w domu - jak się ich pozbyć raz na zawsze?

Mrówki w domu – jak się ich pozbyć raz na zawsze?

Przywołajmy pewien obraz w myśli. Dookoła pełnia lata, piękna pogoda, słońce… Chciałbyś w spokoju poleżeć …