Projekty domów minimalistycznych – ile kosztują takie rozwiązania?

Niniejszy artykuł pod tytułem Aranżacja wnętrz w stylu loft – jak urządzić nowoczesne mieszkanie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Aranżacja wnętrz w stylu loft – jak urządzić nowoczesne mieszkanie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Minimalizm wkradł się szturmem do nowego budownictwa, także w Polsce. Ile kosztują projekty domów minimalistycznych? Co w nich jest takiego wyjątkowego? Odpowiadamy na te pytania!

Projekty domów minimalistycznych – co w nich jest takiego wyjątkowego?

Projekty domów minimalistycznych cieszą się niesłabnącą popularnością, w szczególności na rynku pierwotnym. Budynki minimalistyczne to nieruchomości energooszczędne, eleganckie, nowoczesne i designerskie. Są one tanie zarówno w budowie, jak i w późniejszym użytkowaniu. Charakteryzuje je także niedługi czas oczekiwania na gotowy dom. Wystarczy kilka miesięcy, by móc się wprowadzić do wymarzonego budynku z całą rodziną.

Co jeszcze jest takiego wyjątkowego w projektach domów minimalistycznych? Przede wszystkim ich konstrukcja. To budynki, które zostały zaprojektowane na bazie prostych, zwartych brył. Nowe domy są często wyposażone w przestronne tarasy oraz duże przeszklenia, dzięki temu domownicy mogą liczyć na duże ilości naturalnego światła we wnętrzu budynku. Wyróżnia je także płaski dach, niebanalne elewacje, elegancki wystrój wnętrz oraz zminimalizowane straty ciepła, a co za tym idzie, niższe koszty ogrzewania. Ile kosztują takie rozwiązania?

Minimalistyczne domy – przykładowe ceny

Koszty postawienia minimalistycznego domu są około 30% niższe niż w przypadku tradycyjnych budynków, co przedkłada się na ich cenę. Przestronny dom parterowy z oświetlonym salonem można kupić już za 319 000 złotych. Cena zależy w dużej mierze od metrażu, rozkładu oraz lokalizacji.

Najdroższe są domy zlokalizowane w takich województwach jak mazowieckie, czy małopolskie. Ceny potrafią sięgać nawet 700 000 – 900 000 złotych! W tyle nie pozostaje Śląsk i Dolny Śląsk. Przykładowa cena nowego domu zlokalizowanego w modnej dzielnicy Fabryczna, we Wrocławiu, to 699 tysięcy złotych. W tej cenie można liczyć na piękny nowy dom szeregowy z dużym ogrodem, w stanie deweloperskim.

Wśród ofert z Krakowa można znaleźć np. dom o powierzchni 176 metrów kwadratowych, w cenie 950 000 złotych, zlokalizowany blisko lotniska w Balicach. Cena wynika z dwukondygnacyjnej struktury domu oraz olbrzymiej powierzchni działki. To dobre rozwiązanie dla osób, które myślą o dużej rodzinie i przede wszystkim, posiadają odpowiednią ilość środków finansowych, by móc sobie pozwolić na taką inwestycję.