Łóżka chowane – zalety i wady łóżek chowanych w szafie

Niniejszy artykuł pod tytułem Apartament a loft – czym się od siebie różnią? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Apartament a loft – czym się od siebie różnią? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W aktualnych czasach w modę i najczęściej wybierane metraże mieszkań wpisują się aranżacje, gdzie salon i kuchnia nie mają żadnej granicy. W pomieszczeniach, w których liczy się każdy centymetr sześcienny najlepszym rozwiązaniem są łóżka chowane w szafie. To świetne rozwiązanie dla małych mieszkań typu kawalerek. Zobacz, czy warto wybrać łóżka chowane urządzając swoje mieszkanie?


Łóżka chowane – stare, ale w nowym wydaniu

Łóżka chowane to nie nowe odkrycie na rynku meblarskim. W latach 70 i 80 najczęściej używano półkotapczanów. Zastanawiasz się jak to wyglądało? Były to po prostu tapczany chowane w wysokiej skrzyni, nad którą znajdowały się półki na książki i różne małe bibeloty. Często wiele z nich po złożeniu miały opcje wysunięcia dodatkowej płyty, która była biurkiem. Współczesne rodzaje łóżek chowany to zdecydowanie nie taki sam design jak w ubiegłych latach. Zostały one stworzone typowo pod role łóżka do spania i łączą w sobie funkcjonalność oraz dbałość o każdy detal.

Łóżko chowane – co możesz dostać na rynku?

Decydując się na łóżka chowane masz kilka możliwości do wyboru. Możesz wybrać gotowy mebel, a cena najtańszego wynosi około 1400 złotych. Ta cena obejmuje łóżko z materacem dla jednej osoby o szerokości 90 centymetrów. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w kawalerkach, pokoi dla gości bądź pokoju nastolatka. Łóżka chowane dla dwóch osób to znacznie większy wydatek, który dochodzi nawet do 3 000 złotych. Ich cena może różnic się w zależności od systemu otwierania, wielkości i dodatkowych gadżetów. Jeśli jednak jesteś z tych osób, które wolą robić wszystko same, możesz takie łóżko wykonać sam. Będziesz potrzebować takich materiałów jak:

  • płyty meblowe, z których wykonasz skrzynie do której będzie chować się łóżka
  • płytę HDF do wykonania tylnej ściany
  • mechanizmy do opuszczania i podnoszenia łóżka – metalowy podnośnik z wewnętrznym systemem sprężyn
  • okucia, śruby, wkręty, nóżki
  • materaca i pasów do materaca

Pamiętaj o dobrym dobraniu materaca, który będzie wpływał na komfortowy sen. Wkład do łóżka chowanego w szafie potrzebuje odpowiedniej wentylacji i nie można zapomnieć o pasach, które zapobiegają wypadnięciu pościeli. Tutaj świetnie nada się prześcieradło, które zakłada się poprzez wszystkie pasy gumowe. Rodzaj materaca odbierasz do swoich preferencji.