Zamów publikację
Jak urządzić tanio ogród? Podpowiadamy!

Jak urządzić tanio ogród? Podpowiadamy!

Wymarzony ogród wcale nie musi być drogi, ani też nie musi wymagać ciężkiej pracy. Podpowiadamy, jak urządzić tanio ogród i cieszyć się zieloną strefą relaksu na własnej działce!

Jak urządzić tanio ogród?

Tani ogród to ogród, który wykorzystuje w pełni potencjał natury i korzysta z jej darów. Jest dobrze obsadzony (zgodnie z warunkami glebowymi) i pielęgnowany w zgodzie z naturalnym środowiskiem. Aby zminimalizować koszty prowadzenia ogrodu, warto zbierać deszczówkę i wykorzystywać wszystkie organiczne resztki, zamiast je wyrzucać. Warto prowadzić kompostownik  oraz wykorzystywać jako ściółkę korę lub szyszki. Co jeszcze można zrobić? Jak urządzić tanio ogród? Oto 5 pomysłów!

Jak urządzić tanio ogród – 5 pomysłów

#1 Dekoracje

Wymarzony ogród wcale nie musi być drogi w utrzymaniu. Do jego urządzenia także niepotrzebne są drogie meble ogrodowe. Wystarczy odrobina kreatywności, smykałka do majsterkowania i chęć, by stworzyć coś techniką DIY, czyli Do-It-Yourself! Co można wykorzystać do stworzenia ogrodowych dekoracji? Opcji jest bardzo dużo.

Jako elementy dekoracyjne możesz wykorzystać nieużywane materiały budowlane, stare meble (drzwi, okiennice, szafy, ławki), a także ścięte na działce pnie i konary. Ciekawe aranżacje możesz stworzyć z płytek kuchennych, kamyków oraz elementów ogrodzenia. Nie zapomnij także wykorzystać starych donic i europalet, jeśli zalegają Ci one na działce!

#2 Ogrodzenie

Aby tanio ogrodzić ogródek, wystarczy siatka ocynkowana. Wysoka żywotność, odporność na korozje, duże możliwości zaaranżowania i łatwość w zamontowaniu, nawet na nierównym terenie, to duże zalety tego rozwiązania!

#3 LEDy

Oświetlenie LED zużywa niewiele energii, a daje silne światło o bardzo efektownym wyglądzie. LEDy sprawdzają się świetnie nie tylko w mieszkaniach i domach, ale także na zewnątrz budynków. Można ich użyć do podświetlenia ogrodu lub oczka wodnego.

#4 Krzewy

Przestrzeń pomiędzy wolnorosnącymi gatunkami roślin warto uzupełnić takimi roślinami, które szybko urosną i zakwitną. Należą do nich między innymi hortensje, berberysy, wierzba japońska oraz azalie. Warto wykorzystać także potencjał bylin i pnączy, by udekorować rabaty.

#5 Drzewa

Jeśli na Twojej działce już rosną jakieś drzewa, nie wycinaj ich, tylko zaplanuj dla nich miejsce w ogrodzie. Dodatkowo obok nich możesz dosadzić kilka szybkorosnących gatunków, np. modrzew lub takie iglaki jak sosna, czy jodła.

Sprawdź także

Mrówki w domu - jak się ich pozbyć raz na zawsze?

Mrówki w domu – jak się ich pozbyć raz na zawsze?

Przywołajmy pewien obraz w myśli. Dookoła pełnia lata, piękna pogoda, słońce… Chciałbyś w spokoju poleżeć …

Dom z poddaszem użytkowym - idealne rozwiązanie dla rodzin i... inwestorów

Dom z poddaszem użytkowym – idealne rozwiązanie dla rodzin i… inwestorów

Kiedy nadejdzie ten moment w życiu i zaczniesz zastanawiać się nad budową domu, jedna dylemat …