Ile kosztuje apartament? Które miasta są najdroższe?

Niniejszy artykuł pod tytułem Aranżacja wnętrz w stylu loft – jak urządzić nowoczesne mieszkanie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Aranżacja wnętrz w stylu loft – jak urządzić nowoczesne mieszkanie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Rynek mieszkań Premium ma swoich wiernych fanów i dzięki temu ma się dość dobrze. Ile kosztuje apartament w Polsce? Które miasta są najdroższe? Odpowiadamy na te pytania!

Ile kosztuje apartament w Polsce?

Rynek mieszkań Premium ma się dobrze, w szczególności w takich polskich województwach jak dolnośląskie, mazowieckie, małopolskie, czy wielkopolskie. Wciąż powstają nowe luksusowe nieruchomości, a także osiedla, nie brakuje także chętnych na tego typu nieruchomościowe inwestycje. Ile kosztuje apartament w Polsce?

Ceny nieruchomości różnią się przede wszystkim w zależności od dwóch czynników. Są to: metraż i lokalizacja. Najdroższe mieszkania są charakterystyczne dla dużych miast, takich jak Warszawa, Wrocław, czy Kraków. Im lepiej mieszkanie jest skomunikowane z centrum, tym wyższa cena. Przykładowo, dla Dolnego Śląska rozpiętość cen małych mieszkań wynosi od 200 000 złotych do nawet 500 000 złotych. Z kolei za duży apartament, na przykład o powierzchni około 90 metrów kwadratowych, zapłacimy już dwa razy więcej.  Kilkupokojowy apartament z widokiem z okna na Stare Miasto to koszt wynoszący nawet do 1,5 miliona złotych.

Ile kosztuje apartament – czy warto inwestować w luksusowe nieruchomości?

Rynek mieszkań Premium to dobre miejsce nie tylko dla osób poszukujących luksusowego lokum do mieszkania. To także łakomy kąsek dla inwestorów. Osoby zainteresowane kupnem luksusowych apartamentów w celu ich późniejszego wynajmu mają w czym wybierać. Na polskim rynku jest dostępnych wiele mieszkań o podwyższonym standardzie, modne są także lofty, mieszkania w kamienicach i luksusowe wille.

Inwestycja w luksusowe nieruchomości może się szybko zwrócić, ponieważ na wynajmie 1 apartamentu można zarobić nawet do 5 000 złotych miesięcznie. Czym można skusić potencjalnych nabywców?

Przede wszystkim udogodnieniami ponad standard, takimi jak:

  • Przestronny taras/balkon
  • Zimowy ogród (np. na dachu)
  • Widok z okna na panoramę miasta
  • Domowe spa i jacuzzi
  • Duży garaż i piwniczka do dyspozycji lokatorów

Argument, który może zaważyć o zakupie/wynajmie, to także wyjątkowa lokalizacja, np. usytuowanie domu lub mieszkania nad samym brzegiem jeziora.

W Polsce powstaje coraz więcej nowoczesnych luksusowych osiedli. Deweloperzy oferują swoim klientom premium tzw. mieszkania pod klucz oraz wyremontowane historyczne rezydencje. Opcja ta jest szczególnie cenna dla inwestorów, którym zależy na tym, by nabyć lokal i szybko sprzedać go lub wynająć z zyskiem, bez konieczności pokrywania kosztów remontu.