Home Staging, czyli jak przygotować mieszkanie na sprzedaż

Niniejszy artykuł pod tytułem Aranżacja wnętrz w stylu loft – jak urządzić nowoczesne mieszkanie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Aranżacja wnętrz w stylu loft – jak urządzić nowoczesne mieszkanie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Home Staging to usługa, której celem jest znalezienie jak najszybciej nabywcy, który kupi daną nieruchomość. Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż? Co warto wiedzieć? Odpowiadamy w tym artykule!

Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż, czyli sztuka home stagingu

Home Staging polega na profesjonalnym przygotowaniu domu lub mieszkania tak, by jak najszybciej doszło do jego sprzedaży. W usłudze tej należy uwypuklić zalety nieruchomości, tak, by była ona atrakcyjna dla potencjalnego nabywcy.

Specjaliści od home stagingu, tzw. home stagerzy używają wielu różnych sztuczek, by wspomóc działania sprzedażowe swoich klientów. Ich działania mają na celu sprawić, że nieruchomość (dom lub mieszkanie) będzie przytulna, zachęcająca, harmonijna i estetyczna. Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż? Warto skorzystać z naszych porad!

Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż – porady

Aby sprzedać mieszkanie, należy przede wszystkim pozbawić je usterek. Wszelkie próby zatuszowania defektów mogą odnieść skutek, ale jedynie na krótką metę. Prędzej, czy później nabywca odkryje wady mieszkania i nabawimy się przykrych konsekwencji. Nabywca może zażądać usunięcia usterek oraz obniżenia ceny mieszkania, ucierpi także nasza reputacja.

Kolejny krok to usunięcie mebli i dekoracji. Mieszkanie powinno zostać wyczyszczone ze zbędnych przedmiotów, zwłaszcza tych o charakterze osobistym. Powinno zostać także gruntownie wyczyszczone i wyglądać na gotowe do wprowadzenia się. Na tym etapie bardzo przydatna jest pomoc profesjonalnego home stagera.

Dużą rolę w prezentacji lokalu odgrywa światło – warto zadbać o to, by działało ono sprawnie we wszystkich pomieszczeniach. Dobre oświetlenie pokazuje, że nie mamy nic do ukrycia, można je także wykorzystać do podkreślenia zalet nieruchomości.

W trakcie negocjacji cenowych warto zachować spokój. Zamiast przyjęcia agresywnej postawy i obstawania przy pierwotnej cenie, lepiej przygotować listę atutów mieszkania i w odpowiedniej chwili zaargumentować nimi cenę.

Prezentacja lokalu powinna trwać maksymalnie około godziny. Wraz z częstotliwością prezentacji rosną nasze szanse na sprzedaż. Dlatego warto zwiększyć swoje szanse i, jeśli sami nie jesteśmy na tyle dyspozycyjni, wynająć kogoś, kto w naszym imieniu przeprowadzi kilka prezentacji jednego dnia.