Aranżacja balkonu w bloku – 5 pomysłów

Niniejszy artykuł pod tytułem Aranżacja wnętrz w stylu loft – jak urządzić nowoczesne mieszkanie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Aranżacja wnętrz w stylu loft – jak urządzić nowoczesne mieszkanie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Mały, duży, na parterze czy na piętrze – nieistotne. Aranżacja balkonu w bloku nie jest tak trudna, jakby się mogło wydawać. Jest to oaza spokoju i miejsce, gdzie możesz spędzić uroczy poranek czy romantyczny wieczór. Warto więc zadbać, by był przytulny i odpowiednio urządzony.

Aranżacja balkonu w bloku – pomysły

Rajski ogród

Jeśli marzy Ci się urządzenie mini ogrodu botanicznego na Twoim balkonie – nic prostszego. Proponujemy zakup wiklinowego stoliczka i krzesełek. Następie dookoła ustawić należy donice z kwiatami – małymi i dużymi, ważne, żeby było ich dużo. Całości dopełni słomiane ogrodzenie i daszek – najlepiej w jasnych kolorach. Tak urządzona przestrzeń przypominać będzie czas wakacji i pozwoli na odpoczynek i relaks.

Maleńka kawiarenka

Dla mniejszych przestrzeni proponujemy zakup małego stoliczka kawowego oraz 2 krzesełek. Na balustradzie balkonu powieśmy lampki LED. Koniecznie odporne na działanie czynników atmosferycznych. Następnie w rogu postawmy stojący, rozgałęziony lampion. Naturalne światło świec doda miejscu wyjątkowego uroku.

Wersja minimalistyczna

Mini-balkon też da się urządzić. Wystarczy zrezygnować ze stołu na rzecz rozkładanych drewnianych krzeseł. Następnie na balustradzie zamieścić donicę na kwiaty. Jedną lub więcej, zależy jaka ilość miejsca jest do dyspozycji. W rogu zaś ustawić stojącą donicę z mini drzewkiem czy krzewem. Świetnie prezentował się będzie krzew pomidorka czy drzewko cytrynowe.

Aranżacja dla wygodnych

Jeśli lubisz spać na balkonie, warto w jego centralnym miejscu postawić wiklinową, szeroką ławkę. Będzie to idealne miejsce do siedzenia lub popołudniowej drzemki. Oczywiście wyposażyć się należy też w odpowiedni zestaw miękkich poduszek. Kompozycji dopełni maleńki drewniany stolik z lampionem. Wieczorami będzie on źródłem światła.

Mini ogródeczek

Na balkonie postawić można nie tylko kwiaty, ale też rośliny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stał się miejscem hodowli ziół czy krzewów. Jeśli chciałbyś tak urządzić swoją przestrzeń, wystarczy nabyć odpowiednio duże donice. Oczywiście powinno się znaleźć też miejsce na wygodny, najlepiej bujany, wiklinowy fotel, skąd będzie można obserwować codzienny wzrost roślin.

Balkon jest miejscem, gdzie poczujesz najbliższy związek z naturą, nawet w bloku w centrum miasta. Wizyta na nim, z poranną kawą czy lampką wina i książką może być prawdziwą ucieczką od rzeczywistości i problemów. Ważne jest, by móc poczuć się tam zrelaksowanym i spokojnym. Pomoże w tym odpowiednia aranżacja przestrzeni, nawet tej najmniejszej.