Apartament a loft – czym się od siebie różnią?

Niniejszy artykuł pod tytułem Aranżacja wnętrz w stylu loft – jak urządzić nowoczesne mieszkanie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Aranżacja wnętrz w stylu loft – jak urządzić nowoczesne mieszkanie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Rynek mieszkań w Polsce kwitnie. Wśród najemców i kupujących ogromnym powodzeniem cieszą się tzw. lofty. Czym ten typ mieszkania różni się od innych nieruchomości? Apartament a loft – co charakteryzuje te dwa lokale?

Apartament a loft – czym jest loft?

Loft to styl mieszkania, charakterystyczny dla lokali urządzonych w dawnych poprzemysłowych budynkach. Lofty najczęściej powstały w fabrykach i magazynach i były bardzo modne w latach 60’ XX wieku. To, co najbardziej charakteryzuje lofty, to minimalizm oraz surowy wygląd wnętrza, dla tego stylu są typowe także: open space, wysokie sufity oraz dodatki takie jak np. metalowe meble.

Mieszkanie w stylu loft to mieszkanie zainspirowane industrialnym stylem. Wnętrza często posiadają niewykończone ściany,   charakterystyczne są także ciężkie, żeliwne meble. Czym się różni apartament a loft?

Apartament a loft – czym się od siebie różnią?

Apartament to osobne mieszkanie w budynku wielorodzinnym. Tego typu luksusowe nieruchomości zazwyczaj są dobrze strzeżone, posiadają także szereg dodatkowych udogodnień, takich jak taras, balkon, własny ogród, czy garaż. W przeciwieństwie do penthouse’a, w apartamencie wszystkie pomieszczenia mieszkalne znajdują się na jednym poziomie.

W przeciwieństwie do apartamentu, którego przestrzeń jest komfortowa, w mieszkaniach w stylu loft dominują surowe, industrialne wnętrza. Mieszkania te często posiadają zachowane elementy oryginalnych budowli, w których powstały – np. fragmenty rur, słupy podporowe i przewody wentylacyjne. Mogą one powstawać w poprodukcyjnych halach, a nawet nieużywanych magazynach.

W apartamencie wszystko jest wykończone, materiały są wysokiej jakości, a wnętrze aż ocieka luksusem. Mieszczą się one w nowoczesnych wieżowcach lub kilkukondygnacyjnych domach o wysokim standardzie. W momencie, gdy mamy do czynienia z nieruchomością luksusową w postaci wolnostojącego domu, to jest to już rezydencja.

Kim są potencjalni nabywcy apartamentów i loftów?

Mimo tych różnic, zarówno mieszkania w stylu loft, jak i luksusowe apartamenty przyciągają ludzi zamożnych. O ile w mieszkaniach loftowych wolą mieszkać przedstawiciele wolnych i twórczych zawodów, o tyle apartamenty na sprzedaż będą interesować bardziej kadry zarządzające, osoby ze świata polityki oraz inne, bardzo dobrze zarabiające osoby.